هوش مصنوعی و استفاده از آن در صنعت نفت و گاز

چاه نفت

هوش مصنوعی می تواند به تولیدکنندگان نفت و گاز کمک کنند ببینند تولید یک چاه نفت چه تغییراتی طی زمان خواهد داشت .

صنایع نفت و گاز یکی از مهم ترین صنایع در اقتصاد یک کشور می باشد و به نظر می رسد این صنعت علاقه ی زیادی دارد تاانواع تکنولوژی دیجیتال را به کار گیرد، چون به شرکت ها کمک می کند هزینه هایشان را کاهش دهند و کارایی خود را افزایش دهند. هوش مصنوعی خود را به عنوان پاسخی به تمام مشکلات جلوه داده است یا حداقل نسبت به شیوه های قدیمی پاسخ بهتری برای بسیاری از مشکلات است و روز به روز تکامل پیدا می کند .

اکثر افرادی که مشتاقانه در مورد هوش مصنوعی حرف می‌زنند، در درجه اول منظورشان به عنوان یک سیستم خودکار تصمیم‌گیری نیست. بلکه بیشتر الگوریتم‌های پیشگویانه و تحلیلی را مد نظر دارند و روندی را که در بسیاری فعالیت‌های صنعت مورد استفاده باشد مانند آموزش ماشینی .

یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه نفت و گاز این است که می‌تواند به تولیدکنندگان نفت و گاز کمک کنند تا ببینند تولید یک چاه نفت چه تغییراتی طی زمان خواهد داشت .

هرچه اطلاعات تاریخی بیشتری داشته باشیم پیش بینی ما از عملکرد آینده چاه نفت دقیقتر خواهد بود، هرچه اطلاعات بیشتر و قدیمی تری در زمینه میزان برداشت و نحوه ی برداشت از چاه ها در اختیار داشته باشیم با الگوریتم های هوش مصنوعی به مراتب راحت تر و صحیح تر می توانیم آینده ی یک چاه نفت و یا گاز را پیش بینی کنیم.

چاه نفت

آمار نشان می دهد که کاربرد هوش مصنوعی در صنعت نفت و گاز تا ۲۰۲۲ به ۲٫۸۵ میلیارد دلار برسد که رشد سالانه ای معادل ۱۲٫۶۶ درصد خواهد داشت. جای تعجب نیست که تکنولوژی چقدر سریع رشد می کند و چه دستاوردهایی در نفت و گاز خواهد داشت و در آینده ای نه چندان دور می توان تاثیر این را رشد در صنعت را مشاهده نمود.

یکی از خدمات شرکت تدبیرگران تیوان اطلاعات هوشمند ایرانیان در زمینه ی هوشمندسازی و هوش مصنوعی می باشد که می توانید از این خدمات بهره مند شوید.